Het aftellen is begonnen
De weken voor Sinterklaas zijn vaak erg opwindend voor kinderen in de onderbouw en op het kinderdagverblijf. Zonder teveel spanning op te bouwen, bereid je ze rustig voor op dit kinderfeest. Start niet te vroeg met aftellen. Een dag of vijf, zes van te voren is net te overzien voor jonge kinderen.
Rode en zwarte mijters
Bespreek samen met de kinderen hoeveel nachtjes ze nog moeten slapen voordat Sinterklaas komt. Vijf? Knip dan vijf mijters van rood papier en vijf van zwart papier uit. Plak de rode en zwarte mijters op elkaar en hang ze op een rij, met de zwarte kanten – de nachtjes – naar voren. Elke ochtend mag een kind een mijter omdraaien. Als alle rode mijters zichtbaar zijn, komt Sinterklaas. Kinderen die al synchroon kunnen tellen, tellen de dagen die om zijn (de rode mijters) en het aantal nachtjes slapen (de zwarte mijters).
Tellen met pakjes
Je kunt de nachtjes slapen ook aftellen met cadeautjes. Verpak leuke, verrassende activiteiten in cadeaupapier en hang ze aan kleurige linten in je lokaal. Elke dag mag iemand een pakje uitpakken en zien alle kinderen wat ze die dag gaan doen, bijvoorbeeld:
- Dag 1: Een poppenkastpop – we poppenkast kijken met een Sinterklaasverhaal
- Dag 2: Een paar pepernoten – we gaan pepernoten bakken
- Dag 3: Een gymschoen – we gaan Pietengym doen
- Dag 4: Een schoen – we mogen onze schoen zetten
- Dag 5: Decoratiemateriaal – we gaan de stoel van Sinterklaas versieren
En dan is het zover: Sinterklaas komt vandaag. Begroet hem met dit schattige versje van Elly van der Linden uit het project ‘Sinterklaasfeest’ van Piramide.
Dag lieve Sinterklaas
Dag Sinterklaas
lieve Sinterklaas
kom je naar mij
beetje dichterbij
ik wil even
een handje geven
en dan wil ik vlug
mijn handje terug